Banachówka powstała z ruin po niegdyś wyśmienicie prosperującym pensjonacie Lindenbaude”, z potrzeby bliskości.

Bliskości natury,samego siebie i drugiego człowieka . Niestety opuszczony dom przez tak długi czas, wygrabiony ze wszystkiego, co się dało wynieść, potrzebował dużych nakładów pracy i pieniędzy, by przywrócić mu jego świetlaną przeszłość i doprowadzić do użyteczności. Dzięki wytrwałej woli i marzeniom dziś znów, jak za czasów poprzedniej epoki, cieszy się popularnością i może ugościć do 30 osób.

Prowadzony przez drugie już pokolenie w Rodzinie Banach jest wynajmowany jako całość do bezpośpiesznego spędzania czasu większą grupą przyjaciół,rodziny.

Jest stworzony do celebracji chwil, pogłębiania więzi i nawiązywania nowych relacji.

Dom jest pod każdą grupę przystosowany by umożliwić przyjazd rodzin z dziećmi, przyjaciół chcących świętować uroczyście czy spotkać się w celach warsztatowych.

Bardzo doceniamy atuty mieszkania daleko od miasta. Żyjemy zgodnie z naturą, prowadząc swój ogród biodynamiczny, spacerując po lesie, z którym sąsiadujemy.

Hasła: slow life, slow food – zanim zrobiły się modne, stały się naszą codziennością.

Przebywając w Banachówce bez pośpiechu, stresu dbamy o to, by każdy gość nas odwiedzający mógł z tych dobrodziejstw skorzystać. Stąd w ofercie to, co najlepsze i najzdrowsze. Lubimy sami uwędzić wędliny, wiemy kto robi dobre sery,chodzimy po jajka, korzystamy z dobrodziejstw lasów. Wspólnie z Mężem dbamy o komfort gości, by czuli się u nas jak najlepiej i mogli razem z nami westchnąć „ale tu jest pięknie”.